Telefon satelitarny

Jakie akcesoria do wykrywaczy mogą się przydać?
Awatar użytkownika
Gerwazy

Telefon satelitarny

Post autor: Gerwazy » poniedziałek 12 cze 2017, 00:33

Panowie!

Mam pytanie, nad którym zastanawiam się już od jakiegoś czasu. Co jakiś czas bywa tak, że nie mamy możliwości nagle złapać zasięgu. Dlaczego? Ot, taki urok naszego kraju i naszych kochanych sieci komórkowych.

Od jakiegoś już czasu chodzę z zamiarem zakupu telefonu satelitarnego, który mógłbym spokojnie zabierać na wszystkie wyprawy nie obawiając się tego, że stracę zasięg. A Wy? Mieliście z nim kiedyś styczność? Korzystacie?

Damian123

Re: Telefon satelitarny

Post autor: Damian123 » poniedziałek 12 cze 2017, 14:09

Nigdy nie korzystałem, ponieważ nie podróżuję aż tak dużo po świecie, a na dłuższe wyprawy zazwyczaj wybieram się z kimś, i nawet nie brałem pod uwagę takiej opcji jak tel. satelitarny.
Troszkę jednak o tym czytałem i w kilku programach przyrodniczych też miałem okazję dowiedzieć się o właściwościach takiego sprzętu.
Jeśli ktoś naprawdę dużo podróżuje, zwłaszcza w dzikie rejony, albo zwyczajnie lubi samodzielnie wyruszać na poszukiwania to uważam, że to bardzo dobry pomysł.
Koszt takiego sprzętu jest jednak dość wysoki, jeśli jest nowy. Używki są tańsze, ale czy warto ryzykować w tym wypadku i brać kota w worku? Sam nie wiem...

Awatar użytkownika
Maestro29

Post autor: Maestro29 » poniedziałek 12 cze 2017, 16:32

Kurde zawsze brałem telefon satelitarny za gadżet z filmów szpiegowskich, tak z czystej ciekawości normalnie opłaca się abonament takiego cacka czy działa na zasadzie "większej" krótkofalówki. Natomiast stricte co do tematu to w granicach naszej pięknej ojczyzny polecam zabranie przenośnej antenki, na prawdę znakomicie zwiększa zasięg normalnego telefonu, nawet taki badziew za 10 zł pozwoli wam złapać sygnał w miejscach gdzie od tej pory wydawało się to niemożliwe.

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » poniedziałek 12 cze 2017, 19:21

Ja tez nie korzystalem z telefonu satelitarnego, ale powiem wam, ze nawet w obrebach naszego kraju zasieg bywa bardzo zdradliwy. Wiem, ze dopiero zaczynam moja przygode z poszukiwaniem skarbow, ale wszelkiego rodzaju wycieczki i biwaki sa dla mnie chlebem powszednim. Ile to juz razy stracilem zasieg gdzies w glebokim lesie a potem szlo sie kilkanascie kilometrow, zeby zadzwonic.

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » wtorek 13 cze 2017, 00:58

Widzę, że telefon satelitarny to jednak trochę za bardzo wynalazek jak na społeczność poszukiwaczy. Spodziewałem się, że będzie tutaj popularny a tu taka niespodzianka! Ja wciąż waham się z zakupem to dość droga zabawka a i z tego co się dowiedziałem wymaga dodatkowej, innej karty sim, nie mam jeszcze pojęcia ile ta inna karta sim kosztuje miesięcznie i za ile minut.

Mimo wszystko mam nadzieję, że zjawi się ktoś, kto używał i będzie w stanie powiedzieć coś więcej. Średnio widzi mi się ładowanie stosunkowo dużych pieniędzy w ciemno.

Metaltech

Post autor: Metaltech » wtorek 13 cze 2017, 16:02

No telefon satelitarny to niemały wydatek, już nawet pomijając sam aparat to z tego co pamiętam kupuje się karty pre-paidowe ( tak jak w przypadku "telefonu na kartę") tylko przelicznik to mniej więcej dolar za minutę przy pakiecie 5 tysięcy minut, co już samo mówi za siebie

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » środa 14 cze 2017, 01:41

Globalstar w abonamencie za nielimitowane rozmowy życzy sobie 35 euro. Sam aparat telefoniczny to nie jest jakiś wyjątkowy problem 2-3 tyś. to koszt iphona (i to nie najnowszego :lol: ) Niestety, sporo życzą sobie za ten abonament, wcześniej jakoś nie rzuciło mi się to w oczy.

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » środa 14 cze 2017, 21:24

A panowie moglibyscie moze rozwinac temat tej zewnetrznej, dodatkowej anteny? Jestem ciekaw jak to w zasadzie funkcjonuje. Przewozicie ze soba cos na wzor mini routera?

ODPOWIEDZ