Kilof czy młotek? Akcesoria na wykopki

Jakie akcesoria do wykrywaczy mogą się przydać?
Awatar użytkownika
Maestro29

Kilof czy młotek? Akcesoria na wykopki

Post autor: Maestro29 » niedziela 28 maja 2017, 16:50

Jak w temacie, kompletuje zestaw na wakacyjne wykopki i zastanawiam się czy inwestować trochę więcej w kilof czy według mądrości ludowych :mrgreen: kupić zwykły młotek z marketu budowlanego?
Co myślicie o tym sprzęciku? http://allegro.pl/kilof-kilofek-us-army ... 04680.html

Marcin25

Re: Kilof czy młotek? Akcesoria na wykopki

Post autor: Marcin25 » niedziela 28 maja 2017, 18:35

Ja używam zwykłego młotka i nie miałem żadnych problemów, ale kwestia jeszcze gdzie prowadzisz wykopki. Przy wymagającym podłożu kilof może okazać się niezbędny.

Metaltech

Post autor: Metaltech » niedziela 28 maja 2017, 20:04

Ja kilofa nie mam, młotkiem też nie zdarzyło mi się sobie pomagać, moja saperka w zupelności wystarczy. Szczerze jeżeli planowałbym wykopki w warunkach, w których potrzebowałbym takiego sprzętu to chyba wybrałbym jakiś poręczny kilof, bo młotek wydaje się troche ciężki na eskapady.

Marcin25

Post autor: Marcin25 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:54

Czasem się rzeczywiście przydaje, słyszałem też, że niektórzy zastępują młotek/kilof czekanem wspinaczkowym, trochę droższy sprzęcik ale i lżejszy, jak ktoś się wybiera na długie poszukiwania.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 maja 2017, 18:51 przez Marcin25, łącznie zmieniany 1 raz.

Aaron

Post autor: Aaron » poniedziałek 29 maja 2017, 18:26

Kilof fajna sprawa, ten z aukcji wygląda całkiem zacnie:) Sam też wybrałbym to rozwiązanie, bo wydaje mi się dużo bardziej przydatny niż młotek. Przede wszystkim jest bardziej zaostrzony i przy bryłach sprawdzi się dużo lepiej. Jest też poręczniejszy, a bynajmniej takie wrażenie sprawia. Bez owijania - stawiam na kilof :D

sebastian

Post autor: sebastian » wtorek 30 maja 2017, 20:27

Stary poczciwy młotek daje rade! :D Miałem okazję pracować z młotkiem właśnie :) Wydaje mi się, że rozwiązanie saperka plus młotek jest jak najbardziej ok :) Choć nigdy nie wiadomo co się przyda ;) Czasami gleba jest mocno zbita i myślę, że fajny kilof by się przydał. Stawiam też głównie na to, że nie ciągnąć za dużo ze sobą ;)

lucky

Post autor: lucky » wtorek 30 maja 2017, 20:46

Polecam kilof :) Właściwie jeśli nie ma się nic innego pod ręką jak młotek, to też może być, ale kilof jest nieco lepszy. Wiadomo, to już inwestycja, choć trochę jest tak, że człowiek nauczy się pracy z tym, co ma

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » czwartek 01 cze 2017, 17:47

To zależy jaki młotek:D ten zwykły to średnio, ale już taki młoteczek murarski to też fajna opcja, np taki: http://allegro.pl/corona-mlotek-murarsk ... _c=Product
Cena jest atrakcyjna w porównaniu z http://allegro.pl/kilof-kilofek-us-army ... ule_id=201
Jak dla mnie to prawie to samo :D chociaż z zamiłowania do czerni może dałbym się namówić na ten bajrdziej "dizajnerski" :twisted:

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » czwartek 01 cze 2017, 23:43

Panowie, bez jaj :lol: Młotek? Saperka? Może jeszcze koledze widły polecicie! :lol: Jak się bardzo chce to oczywiście można używać i młotka i saperki i nawet wystruganego kija, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie iść gdziekolwiek bez chociażby małego kilofa ;)

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » poniedziałek 05 cze 2017, 10:32

Ja też używam małego kilofa i jestem zadowolony. Większe sprzęty to już chyba raczej na archeologiczne i profesjonalne wykopaliska :twisted:
Wiadomo, wszystko zależy od podłoża,ale jakoś u nas nie spotkałem się ze szczególnie uciążliwą fakturą.

ODPOWIEDZ