Saperka - wasze opinie

Jakie akcesoria do wykrywaczy mogą się przydać?
Awatar użytkownika
Maestro29

Saperka - wasze opinie

Post autor: Maestro29 » niedziela 28 maja 2017, 17:02

Temat dość często pomijany, a jakże istotny: saperka. Szukam uniwersalnej saperki na wykopki, takiej, która poradzi sobie zwłaszcza z leśnym podłożem. Trwała, nieduża (ale też nie za mała) i najlepiej lekka. Kumpel polecił mi Fiskars Solid, z tego co widzę to opinie ma raczej niezłe, ale szukam jeszcze czegoś mniejszego, coś w stylu Tactical Shovel.
Z drugiej strony spotkałem się z opinią, że mała saperka jest na dłuższą metę upierdliwa i lepiej postawić na coś w standardowym wymiarze. Jakie są wasze doświadczenia i opinie? Z góry dzięki.

Marcin25

Re: Saperka - wasze opinie

Post autor: Marcin25 » niedziela 28 maja 2017, 18:28

Muszę się zgodzić, najlepiej jest znaleźć złoty środek. Mała saperka jest fajna, bo kompaktowa, ale jak przychodzi do wykopków to zazwyczaj życzysz sobie, żebyś miał większą. Fiskars Solid jest bardzo dobrą saperką, rozmiar ma optymalny a do tego jest lekka i poręczna.

Metaltech

Post autor: Metaltech » niedziela 28 maja 2017, 20:07

Saperka tylko składana - w ten sposób można połączyć dużą powierzchnię przeznaczoną do kopania i mały finalny rozmiar. Ja mam wojskową saperkę ale podobne można kupić za 60-80zł.

Marcin25

Post autor: Marcin25 » niedziela 28 maja 2017, 21:10

Metaltech, mówisz o czymś takim? https://www.hobby4men.com.pl/saperka-sc ... ing-shovel
Cena troszeczkę wyższa ale saperka faktycznie wygląda interesująco. No i waga - prawie 500 gram lżejsza od Fiskarsa. :mrgreen:

sebastian

Post autor: sebastian » niedziela 28 maja 2017, 22:18

Saperka sprawdza się doskonale. Mała, poręczna, osobiście fajnie mi się pracuje za jej pomocą. Generalnie, wiadomo, że jakby znalazło się coś "dużego" to trudno byłoby tym pracować.. no ale raczej rzadko znajdujemy skrzynię ze skarbami :D :D

Awatar użytkownika
Maestro29

Post autor: Maestro29 » poniedziałek 29 maja 2017, 12:28

Dzięki Wam za wszystkie opinie, ta składana saperka faktycznie wydaje się fajna, chyba zdecyduję się na coś w tym stylu.

Metaltech

Post autor: Metaltech » poniedziałek 29 maja 2017, 12:42

Maestro tylko uważaj przy zakupie, żeby nie postawić na jakieś badziewie wątpliwej jakości, saperka musi być porządnie wykonana i koniecznie z gwarancją, żebyś potem nie płakał jak się okaże, że nie sprostała. Polecam te modele wojskowe bo są najtrwalsze.

lucky

Post autor: lucky » wtorek 30 maja 2017, 20:51

Swego czasu pracowałem na "zwykłej" saperce, którą kupiła sobie moja żona do przesadzania kwiatków w ogrodzie... :lol: :lol: :lol: też dawała radę! Dobrze, że nie orientowała się, że sobie "pożyczałem"
Ale tak, składana to mądry wybór

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » czwartek 01 cze 2017, 17:35

Jakieś dwa tyg. temu kumpel zakupił ten okaz:
http://allegro.pl/saperka-lopata-sklada ... 34398.html
Przypasowało mi i także sobie zamówiłem. Jeszcze jej nie użyłem, bo nie miałem aż takiej potrzeby ostatnimi czasy, ale teraz na większym wypadzie w teren zamierzam wypróbować swoją sztukę, kumpla już wypróbowałem, jakkolwiek to brzmi :twisted:

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » czwartek 01 cze 2017, 23:53

Ja noszę ze sobą małą saperkę, jasne, jeżeli trafi się jakiś wykopek zazwyczaj mam ochotę wymienić ją na większą, ale bez przesady... Nigdy jeszcze nie miałem tak dużych wykopków, żebym chciał w międzyczasie wrócić do domu po coś większego. ;)

ODPOWIEDZ