Baterie czy akumulatory? Czego używacie do wykrywacza

Jakie akcesoria do wykrywaczy mogą się przydać?
Metaltech

Baterie czy akumulatory? Czego używacie do wykrywacza

Post autor: Metaltech » niedziela 28 maja 2017, 20:41

Witam, używam wykrywacza Garrett ACE 250 i od zawsze śmigałem na akumulatorkach, dziś natomiast dowiedziałem się, że lepiej postawić na baterie, które podobno dysponują większą mocą a dodatkowo proces rozładowywania wolniej rozkłada się w czasie. Nie jestem przekonany do tej teorii więc postanowiłem zrobić sondę na forum, czego wy używacie i jakie są wasze obserwacje w tym temacie?

Marcin25

Re: Baterie czy akumulatory? Czego używacie do wykrywacza

Post autor: Marcin25 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:51

Ja jestem fanem akumulatorów z powodów czysto ekonomicznych i ta większa żywotność baterii jest dla mnie mocno wątpliwa, jedynce co muszę przyznać z całą pewnością to fakt że baterie rozładowują się jakby bardziej równomiernie. Akumulatorki mogą ci pokazywać prawie pełne naładowanie a minutę później padnie ci sprzęt. Ale jeżeli dobrze znasz swój wykrywacz to nie powinieneś mieć takiego problemu

Aaron

Post autor: Aaron » poniedziałek 29 maja 2017, 18:35

Używam baterii bo jestem do nich przyzwyczajony :))
Akumulatorków też używałem, ale nie do końca im ufam. Potrafią tracić moc nagle i bez ostrzeżenia. Baterie jednak mają płynność wyładowywania i wydają mi się bezpieczniejsze.
Może to też zależeć od sprzętu jakiego używamy w jakim czasie rozładowuje się bateria czy akumulator.

lucky

Post autor: lucky » wtorek 30 maja 2017, 20:48

ja tak, jak marcin, jestem fanek akumulatorów, bo jest to bardziej ekonomiczne :) Wiadomo, że jak są starsze to mogą "paść" ni stąd ni zowąd, ale to już musi minąć jakiś czas ich użytku. Jeszcze nie miałem tak, żeby mi padły w połowie wędrówki tuż po naładowaniu ;)

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » czwartek 01 cze 2017, 17:42

Ja używam różnie, raz tak raz tak. Zakupiłem kiedyś akumulatorki eneloop i służą godnie, ale jak wsadzę normalne baterie to też jadą nieźle. Jakoś nie widzę różnicy między czasem działania. Po prostu to może zależy od tego jakiej firmy te akumulatorki??

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » czwartek 01 cze 2017, 23:47

Pamiętam jak kilkanaście lat temu używałem baterii, ba, nie tylko do wykrywacza ale chociażby aparatu (tak, brałem ze sobą jeszcze aparat, bo liczyłem, że znajdę takie cuda, które trzeba będzie sfotografować :lol: ). Ja powiem w ten sposób, kiedy tylko miałem możliwość przeniosłem się na akumulatory i nie żałuję tej zmiany, jednak jeżeli chcecie być w 100 % pewni powinniście koniecznie mieć ze sobą w plecaku kilka baterii.

adam5

Post autor: adam5 » poniedziałek 05 cze 2017, 21:48

Mnie się wydaje, że to wszystko zależy od zużycia materii...jeśli akumulatory są słabe, no to padają szybko, nie polecam brać paroletnich akumulatorów, którymi zasilaliśmy zabawki naszych dzieciaków, ale jakieś nowe. To samo baterie - jeśli są alkaliczne powinny dłużej wytrzymać.. Niestety, wszystkie te baterie "za grosze" są badziewne..

lucky

Post autor: lucky » poniedziałek 05 cze 2017, 22:57

Masz adam rację, akumulatory dobrze, gdy są w miarę nowe, a nie jakieś zużyte już (paroletnie). No, choć wiadomo, zdarzyło mi się na szybko kupować baterie, bo zapomniałem naładować akumulator :D

sebastian

Post autor: sebastian » czwartek 08 cze 2017, 23:13

Ja pracuję na bateriach :) generalnie się sprawdzają mi:) jakoś wolę kupować nowe baterie niż ładować akumulatory :D swego czasu używałem akumulatorów do aparatu, kończyło się na tym, że w kółko trzeba bylo podładowywać :D nawet nowe..

Damian123

Post autor: Damian123 » poniedziałek 12 cze 2017, 14:18

Biorąc pod uwagę swoje częste roztargnienie i zapominalstwo używam baterii dla własnego bezpieczeństwa hehe :twisted: . Przed oczami staje mi sytuacja - ja gotowy do drogi, spakowany, za chwilę wyjazd a tu nagle - zapomniałem naładować baterie...ile razy miałem tak z lustrzanką. Sam byłem na siebie wściekły, dlatego teraz dmucham na zimne ;)

ODPOWIEDZ