Środki na kleszcze

Jakie akcesoria do wykrywaczy mogą się przydać?
Metaltech

Środki na kleszcze

Post autor: Metaltech » poniedziałek 29 maja 2017, 13:22

Wiem że to nie do końca akcesoria do poszukiwania ale mam do was proźbę, znacie jakieś dobre środki albo sposoby na kleszcze? W tym roku co prawda jeszcze żaden mi się nie trafił ale w poprzednim na tyle dały mi się we znaki że chciałbym w tym roku jakoś być przygotowany.

Marcin25

Re: Środki na kleszcze

Post autor: Marcin25 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:09

Ha znam to utrapienie, kup jakikolwiek środek na kleszcze w dużym opakowaniu byleby miał jak najwięcej DEET, ja kupuje na militariach w dużym sprayu, zazwyczaj starcza na jeden sezon intensywnego używania.

Aaron

Post autor: Aaron » poniedziałek 29 maja 2017, 18:20

Właśnie, środki owadobójcze, zwłaszcza te na kleszcze są najpopularniejsze.
Ubiór też jest bardzo ważny, i dużo osób to podkreśla, aby zawsze mieć zakryte nogi i buty w które można wsadzić nogawki. Bądź tu jednak mądrym jak na dworze taki skwar, że człowiek topi się w cieniu. Wiem, że np na kleszczowe zapalenie mózgu jest już szczepionka, ale choroby takie jak bolerioza nadal są bardzo groźne, zwłaszcza jej powikłania. Umiejętność usuwania kleszczy to też ważna sprawa. Osobiście mam lęk przed tymi stworami i sam stosuje chemie.

sebastian

Post autor: sebastian » wtorek 30 maja 2017, 20:31

Musisz się ubrać odpowiednio - tzn niestety długie rękawy powsadzane nogawki w buty itd. Kleszcze lubią słabizny na ciele, trzeba sprawdzać za uszami, na karku itd, ale nawet w głowie :|
Generalnie istnieje sporo różnych specyfików, możesz np. pooglądać: https://www.militaria.pl/survival_i_tur ... _c1706.xml

Albo zaopatrzyć się w coś w zwykłej aptece ;)

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » czwartek 01 cze 2017, 18:02

Cholera kiedyś to człowiek szedł do lasu miał i ze 30 kleszczy jak nie więcej i nic się nie działo a teraz jakieś niezidentyfikowane mutacje. Swoją drogą to jest bardzo dziwne i podejrzane, że tak nagle robactwo przenosi takie paskudne choroby. Daleki jestem od teorii spiskowych, ale sami przyznajcie, że coś jest nie halo :twisted:

Ja teraz kupiłem w aptece Antizanzare czy jakoś tak i jak na razie nic nie zauważyłem na skórze. Staram się jednak uważać i nie włazić w jakieś gęste krzaczory;)

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » czwartek 01 cze 2017, 23:36

Darkside uważaj, ponoć za mówienie o tym kto przenosi dziwne zarazki może czekać kara... :twisted:

Wracając do tematu, ja nie miałem ostatnio kleszcza, ale lepiej uważać, koledzy wyżej mają rację z tym ubiorem, ja powiem od siebie tylko, że najlepiej ubrać coś śliskiego, nie jestem specjalistą od kleszczy, ale wydaje mi się, że po śliskim zjeżdżają.

Nie wchodząc w teorie spiskowe wiem, że aktualnie lepiej uważać, jak już się złapie wyjąć delikatnie, ale nie zdusić za bardzo! A na koniec i tak pewnie trzeba by do lekarza pójść, żeby obejrzał. Cieszę się, że jeszcze mi się kleszcz nie trafił ;)

marco44

Post autor: marco44 » sobota 03 cze 2017, 15:48

W dzisiejszych czasach to lepiej się wybrać do lekarza, raczej co drugi przenosi boreliozę :/ Ale fakt, generalnie nie pomyślałem o tym zupełnie, jak chodziłem szukać. Tzn. o kleszczach, a temat mocno na czasie mi się wydaje. Lepiej nie lekceważyć tego :|I tak, jak koledzy wyżej napisali, dobrze się ubierać w długi rękach i czymś psikać

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » niedziela 04 cze 2017, 00:42

Swoją drogą przydałby się jakiś środek naprawdę odstraszający kleszcze... Teraz jest tak piękna pogoda nad ranem, pobiegać sobie po lesie, wdychać świeże powietrze, albo jeszcze lepiej po udanym dniu z wykrywaczem położyć się i odpocząć. Okres urlopów wakacyjnych się zbliża.. Namioty, wycieczki - ja już nawet zaczynam planować powoli moją trasę. - i weź teraz ze sobą noś pincetę, lupę i martw się jeszcze o lekarza... Szkoda gadać...

Damian123

Post autor: Damian123 » niedziela 04 cze 2017, 11:19

Darksiede napisał że jest daleki więc może czuć się bezpieczny :P :twisted:
Moja babcia zawsze powtarzała, że nic nie rodzi się bez przyczyny, i we wszystkim jest ziarno prawdy o czym dziś wiemy (m.in wampiry, smoki etc) swoją drogą to dobry temat na osobny wątek :twisted:

Jeśli chodzi o kleszcze nie zrobię furory bo tak jak wszyscy korzystam z darów magicznych spray'ów i chodzę w długich spodniach po lesie nawet latem.

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » niedziela 04 cze 2017, 20:44

Damian ja zawsze czuję się bezpieczny :D A gdybym miał rozkminiać nad tym wszystkim to u mnie już dawno przestał działać syndrom wyparcia i mam niestety tak otwarty umysł, że tak jak mówiła Twoja babcia - we wszystkim jest jakaś część prawdy i ja popieram w 100%;))
A wracając do kleszczy dziś z mojego biednego psa wyciągnąłem dwa, mimo, że ma obrożę odstraszającą :( . Sam też się oglądałem jak nawiedzony po spacerze na poznańskiej Rusałce. Zostałem jedynie namiętnie pogryziony przez komary. Jakiś zmasowany atak tych wszystkich insektów w tym roku :D

ODPOWIEDZ