Nawiedzona miejsca w Polsce

Identyfikacja znalezisk
Awatar użytkownika
Gerwazy

Nawiedzona miejsca w Polsce

Post autor: Gerwazy » piątek 02 cze 2017, 22:55

Cześć Wam!

Tak przeglądam sobie wieczorami to nasze forum i pomyślałem, że może nie zawsze musimy skupiać się tylko i wyłącznie na poszukiwaniach skarbów. Często wybieramy się w różne, ciekawe miejsca. Macie jakieś swoje wspomnienia, historie z tzw. "nawiedzonych miejsc"? :twisted:

Aaron

Re: Nawiedzona miejsca w Polsce

Post autor: Aaron » sobota 03 cze 2017, 14:10

Nie wiem na ile w tym wszystkim nawiedzenia, ale muszę przyznać, że gęsią skórkę wtedy miałem:D
Kiedyś za młodu należałem do bractwa rycerskiego, i któregoś razu mieliśmy turniej w Międzyrzeczu (tym niedaleko Skwierzyny). Wiadomo, po wszystkim człowiek musi się trochę wyluzować ;)). Że miejscowość niewielka pałętaliśmy się z nowo poznanymi chłopakami, tu browarek tam browarek. Jeden zarzucił temat pobliskich Obrzyc, gdzie znajduje się szpital psychiatryczny, do dzisiaj zresztą funkcjonujący. Zaczął opowiadać jego historię sięgającą do II wojny. Okazało się, że dokonano tam ludobójstwa tzw zbędnych i nieprzydatnych obywateli (czyt. zwyczajnie chorych psychicznie ludzi). Zaciekawiło nas to do tego stopnia,że tam poszliśmy. Sama lokacja mogłaby zmrozić krew w żyłach niejednemu człowiekowi. Mroczne i naprawdę wzbudzające jakiś dziwny niepokój miejsce. Budynki w starym, poniemieckim stylu koszar wojskowych. Oddziały umieszczane nawet nad mieszkaniami zwykłych ludzie (SIC! - żyją tam też normalne rodziny, a np na górze oddział dla schizofreników albo osób niepoczytalnych, które dopuściły się jakieś zbrodni :shock: ). Poszliśmy wczesnym wieczorem, w ciepłą noc, ale i tak było dziwnie. Jakieś ciągłe wycia i jęki tych ludzi, prawie jak zwierzęta zamknięte w klatce. Wszystko było słychać przez otwarte okna. Zastanawiam się jak ktoś może tam żyć :-/
W sieci są fotki i opisy miejsca. Można poczytać.

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » sobota 03 cze 2017, 23:56

Czekaj czekaj, chcesz powiedzieć, że w jednym budynku podczas II WŚ dokonano masowego ludobójstwa, teraz nadal jest tak oddział i jeszcze mieszkają zwyczajni ludzie? Ja przechadzałem się swego czasu (nie ukrywam, że również nie byłem wtedy najtrzeźwiejszy :lol:) lasy koło Ciborza, to też dość znana w Lubuskim mieścinka. :twisted:

W moim przypadku zasadniczo wyobraźnia plotła większe figle niż to wszystko warte, nic się nie stało, nikt nas nie napadł (byłem z kolegą, który też już był poważnie wstawiony), ale myślę, że sam wiesz jak to jest w takich miejscach :D

Damian123

Post autor: Damian123 » niedziela 04 cze 2017, 11:42

Gerwazy znam ten szpital (zresztą Międzyrzecki też;)) , mają tam też oddział neurologiczny gdzie woziłem dziadka po udarze. Personel pozostawia wiele do życzenia i myślę, że to jest w tym szpitalu najbardziej przerażające :twisted:
A poważnie to rzeczywiście, miejscówki wśród zieleni drzew, za dnia ładna okolica a w nocy zaczyna działać wyobraźnia:D
Jeśli chodzi o nawiedzone miejsca to wiadomo, że za dzieciaka się jeździło po różnych zamkach, nie zamkach, choć żadnego ducha nie zobaczyłem:D
Z takich wypraw jakie mnie interesują chciałbym zobaczyć las w Witkowicach pod Krakowem. Oczywiście za dnia, nie jestem aż takim gierojem żeby uderzać tam nocą po tym czego się naczytałem. :twisted:

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » niedziela 04 cze 2017, 19:49

Jednym z moich zainteresowań są właśnie zjawiska paranormalne. Nie mówię tu tylko o istotach duchowych ale też o pozaziemskich. Tak tak wiem... każdy lubi to co lubi :P
Kilka lat temu miałem przyjemność być świadkiem takich zjawisk w Wylatowie. Akcja bardzo popularna w całej Polsce. Na przestrzeni lat 2000-2005 powstawały tam kręgi w zbożu, co jak już udowodniono nie mogły być dziełem ludzkiej ręki. Jako młodziaki wraz z kumplem byliśmy podjarani całą sytuacją. Kiedyś stojąc w jednym z takich kręgów chcieliśmy zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę. Możecie wierzyć czy nie, absolutnie żadne nie wyszło, prócz pasm przypominających smugi dymu i nakładające się na siebie koła nie było widać nic. W tym samym czasie jednemu z przebywających tam badaczy udało się uchwycić na kamerze jakieś błyśnięcie, co jak się później okazało po maksymalnym zwolnieniu nagrania, było jakimś obiektem. Mimo zainteresowania tematem do dziś, jak sobie to przypominam mam ciary na plecach.

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » poniedziałek 05 cze 2017, 10:12

Takie miejsce które zrobiło na mnie wrażenie, choć ducha nie zobaczyłem :D miałem okazję oglądać w Świnoujściu. Był to stary radziecki szpital psychiatryczny. Samo chodzenie po korytarzach za dnia sprawiało że kilka razy się odwróciłem za siebie. Naprawdę nieswoje miejsce z mroczną historią. Ponoć do dziś pokutują tam duchy byłych pacjentów. Budynek to teraz rudera w której mogliby kręcić filmy grozy w stylu Grave Euncounters :twisted:
Załączniki
18819_010820111.jpg
18819_010820111.jpg (34.86 KiB) Przejrzano 3748 razy
pobrane.jpg
pobrane.jpg (9.94 KiB) Przejrzano 3748 razy
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg (13.13 KiB) Przejrzano 3748 razy

lucky

Post autor: lucky » poniedziałek 05 cze 2017, 23:02

E no nieźle powiem :D :D
Nie spotkałem się z takimi miejscami w sumie, choć jestem fanem kryminałów i jak czasem idę jakąś ciemną uliczką to mnie strach obleci :lol: :lol: :lol: Choć często gęstwiny i wodne krzaczory (głównie w mazurskich okolicach) wyglądają dość osobliwie i mrocznie ;]

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » środa 07 cze 2017, 00:21

Ten szpital w Świnoujściu z zewnątrz wygląda jak bardzo ładnie zachowana willa... Albo jestem bardzo złym człowiekiem, albo mam już zboczenie zawodowe, ale wyobraziłem sobie, że przy niewielkiej inwestycji można by zrobić z niego bardzo ładny apartamentowiec :lol: :twisted:

Damian, co do obsługi szpitala, to ja mam wrażenie, że taki horror jest w niemalże każdej państwowej placówce - niezależnie od przeznaczenia :D

IvanS

Post autor: IvanS » środa 07 cze 2017, 20:54

Wszystkie historie ciekawe, aż sam miałbym ochotę znaleźć się w tych miejscach żeby je zobaczyć na własne oczy. Jednym z moich zainteresowań jest zwiedzanie cmentarzy. I nie - nie jestem nawiedzony, dziwny ani nie mam żadnych zaburzeń:D. Po prostu uważam, że są to specyficzne miejsca w których gromadzą się różne energie. (Swoją drogą Darkside te pasma na zdjęciu to też mogą być uchwycone energie, pewnie wiesz o czym mówię;)). Lubię spokojny klimat tych miejsc, zwłaszcza tych starych cmentarzy, których pomniki to dzieła sztuki nadgryzione przez ząb czasu. Nie należę do panikarzy, ale raz w nocy podczas spaceru po dużym cmentarzu miejskim serce zabiło mi nieco mocniej:D Wszystko przez grasujące łasice, które wyleciały mi tuż na alejkę z krzaków :twisted:

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » czwartek 08 cze 2017, 12:47

Ja nie wieze w duchy i inne tego typu historie, o ktorych kazdy opowiada a dowodow brak. Mimo wszystko nie chcialbym chodzic po nocy po cmentarzu czy innych miejscach, ktore moga wywolywac dziwne stany. Psychika ludzka to bardzo mieka materia, mozna sobie zrobic ogromna krzywde na wlasne zyczenie. Powaznie.

ODPOWIEDZ