czym konserwować znaleziska?

Identyfikacja znalezisk
marco44

czym konserwować znaleziska?

Post autor: marco44 » poniedziałek 05 cze 2017, 23:13

Było już czym czyścić nasze trofea, a teraz pytanie czym konserwujecie swoje cacka, aby ładnie wyglądały i nie niszczyły się tak szybko? :)

Awatar użytkownika
Gerwazy

Re: czym konserwować znaleziska?

Post autor: Gerwazy » środa 07 cze 2017, 00:24

Przyznam szczerze, że niczym nie konserwuję i jeszcze nic mi się nie stało :)

Wiesz, co jakiś czas można przetrzeć jakimś naturalnym środkiem, jest świetny "płyn uniwersalny" nie chcę teraz dawać linku, żeby nie było, że robię tu reklamę sklepu. Natomiast w miejscach, w których znajdują się ekologiczne produkty można dostać taki właśnie naturalny płyn uniwersalny, którym od czasu do czasu przetrzeć można monety, tylko później trzeba porządnie wysuszyć. W końcu największym zagrożeniem, niezależnie od tego co znaleźliśmy jest zawsze korozja.

marco44

Post autor: marco44 » sobota 10 cze 2017, 10:08

No, tak masz racje ;) Słyszałem o takim uniwersalnym środku czyszczącym monety, który także konserwuje przy okazji i przeciwdziała korozji. Na forach piszą, że oliwka jest dobra, żeby natłuścić, ale osobiście wydaje mi się, że to nic nie daje...

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » sobota 10 cze 2017, 10:44

Metod konserwacji jest tyle samo rodzai co znalezisk :D
Marco powiedz co najbardziej Cię interesuje, tzn konserwacja czego, a będę mógł się skupić na konkretnych rzeczach, bo jak znów zacznę rozpisywać się o wszystkim w jednym poście, to być może kogoś znudzi taka tyrada, a zależy mi żeby było przejrzyście :D ;)

marco44

Post autor: marco44 » sobota 10 cze 2017, 10:51

Głównie konserwacja miedzi i srebra :)

lucky

Post autor: lucky » niedziela 11 cze 2017, 12:59

Oliwka nie konserwuje, a jedynie nabłyszcza po prostu :) Nie ochroni przed żadnymi czynnikami zewnętrznymi.
Też często używam, np. conservo ;) Choć ja nie czyszczę wszystkiego :)

Damian123

Post autor: Damian123 » poniedziałek 12 cze 2017, 14:28

Do konserwacji miedzy i jej stopów mam już sprawdzony benzotriazol i nie narzekam, jest to środek antykorozyjny i wg mnie dobrze się sprawdza.
Do żelaza fajnie sprawdza się Cosmoloid. Oba te środki są w przystępnej cenie, bez problemu można dostać je w sieci. Oczywiście są i dużo droższe specyfiki, które mogą pomóc, ale jak na razie nie miałem okazji korzystać.

ODPOWIEDZ