Nasze trofea

Identyfikacja znalezisk
Awatar użytkownika
Wloczykij

Re: Nasze trofea

Post autor: Wloczykij » wtorek 23 maja 2017, 20:18

Głównie znajdowałem monety, a już zwłaszcza stare grosiaki :D, zdarzyło się też kilka sztućców typu wygięte widelce, łyżki i noże ze zbutwiałą rączką :D nie wiem, czy są to jakieś stare rzeczy, czy po prostu porzucone przez amatorów biwaków sprzęty, i raczej się nie dowiem. Nie wyglądają na "rasowe" więc stawiam na te drugą opcję. Tak czy siak, lubię chodzić i słyszeć jak sygnał zaczyna mocniej szaleć :twisted:

Sklepy Prestashop

Awatar użytkownika
Gaja

Post autor: Gaja » wtorek 23 maja 2017, 20:48

łoo, widzę, że temat fajnie się rozwinął od czasu kiedy zaglądałam tutaj ostatni raz :)
Darkside i masz rację, bo to słaby substytut tego co było ;) absolutnie nie ma takiego klimatu a mnie osobiście do dziś brakuje zlotu.
Jakiś tydzień temu ze znajomymi buszowaliśmy w okolicach Zbąszynia i wiosek lokowanych koło niego. Zwłaszcza okolice pewnej wioski Dąbrówki przyniosły nam miłe zaskoczenie w postaci znalezisk. Za miejscowością jest teren, na którym musiały kiedyś być magazyny wojskowe. Teraz to ruina ale podstawy budynków jeszcze są w lasach. Między tym wszystkim groby żołnierzy, niektóre nieznanych, dużo niemieckich. Masakryczny klimat :D. Btw udało nam się znaleźć stary hełm w całkiem dobrym stanie! Szok. Teraz szukamy kogoś, kto powie nam czy mógł mieć związek z wojną czy też nie. Uzyskamy informację to będziemy działać dalej w tym temacie. Dam znać co i jak:)))

marco44

Post autor: marco44 » wtorek 23 maja 2017, 22:42

Gaja - Stary hełm to nieźle! Jeśli dowiesz się czy fakt czy miał związek z wojną, to daj zcośnać ;) Swoją drogą, z tego co czytałem, pełno jest takich znalezisk ;) ziemia chowa jeszcze liczne, powojenne "trofea". Z drugiej strony to duża frajda znaleźć coś takiego, emocje rosną :D :D :D

IvanS

Post autor: IvanS » środa 24 maja 2017, 10:40

W ten weekend pojechałem do kumpla do Mezowa. To nieduża miejscowość nad jeziorkiem w odległości od Gdańska ok. 35 km. Jak wiadomo udaliśmy się na pobliskie plaże żeby tam trochę poszaleć z wykrywaczami :D na cuda nie liczyłem, ale zabawa była przednia. Znaleźliśmy nawet kilka złotych polskich, co przydało się wieczorem w knajpce :twisted: :D więc było to bardzo miłe znalezisko :D
Na marginesie wkurzyło mnie to zaleganie śmieci na plaży, jakim osłem delikatnie mówiąc trzeba być, żeby zostawiać po sobie bajzel. Niektórzy powinni mieć zakaz poruszania się na świeżym powietrzu :evil:

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » piątek 26 maja 2017, 20:42

Gaja, i co tam? coś już wiadomo? Jestem ciekaw bo to może być niezłe znalezisko:)
IvanS jak wiesz wszędzie znajdzie się hołota i prostactwo więc nie ma co tutaj nawet psuć sobie nerwów, bo świata nie zmienisz, niestety.

Ja w ten weekend wybieram się na Kaszuby, chcę zwiedzić okolice Szymbarku i oczywiście Kartuz. Jest tam zapewne mnóstwo terenów, gdzie będę mógł poszaleć z moim kanarkiem :twisted: , także zdam relacje po powrocie.

Ogólnie nasunął mi się pomysł- może podzielicie się w tym wątku wrażeniami z aktualnych wypraw? może być ciekawie :D

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » sobota 27 maja 2017, 10:44

Dziś wybieramy się na zwiedzanie w okolice Gniezna jak i do samego miasta, kumpel zaprasza na grilla :D zabieram w razie W sprzęt, ale nie wiem czy go użyję. W planach jest Lednicki Park Krajobrazowy, Wielkopolski Park Etnograficzny, Ostrów Lednicki itp. więc zwyczajnie nie wiem czy zdążę gdzieś się zahaczyć w jakimś miejscu aby poryć. Jutro jednak też jest dzień, więc może od rana uda się wyruszyć na jakąś misję. Będę na łączach jak coś;)

Awatar użytkownika
Maestro29

Post autor: Maestro29 » niedziela 28 maja 2017, 17:37

Obrazek

Koledzy a co powiecie o tym znalezisku? Zapalniczka dla skali. :mrgreen: To póki co mój największy sukces, pocisk znaleziony na początku kwietnia na nieużytku w Kamieńsku pod Radomskiem. Długo zwlekałem z czyszczeniem, ale w końcu pokazał swoje prawdziwe uroki. Szybki research wskazuje na pocisk przeciwpancerno-smugowy, UBR-281. Wygląda na to, że używany w armacie ZSU-57-2. Jeżeli mam rację, to zastanawia mnie przede wszystkim co on tam robił. :mrgreen:

Marcin25

Post autor: Marcin25 » niedziela 28 maja 2017, 18:23

Łooo, nieźle Ci się trafiło Maestro29! Faktycznie raczej się nie mylisz, choć mógłbyś przysłać lepszą fotkę oznaczeń. Co do ZSU-57-2 to może mieliście jakiś poligon w okolicy, bo to jest już okres powojenny.

Metaltech

Post autor: Metaltech » niedziela 28 maja 2017, 20:17

Może być jeszcze S60, ale dalej mówimy o latach pięćdćdziesiątych. Gratuluję znaleziska, czego używałeś i na jakich parametrach? Głęboko był?

Awatar użytkownika
Maestro29

Post autor: Maestro29 » poniedziałek 29 maja 2017, 12:33

Dzięki chłopaki, sam jestem cały w skowronkach. Łuska znaleziona za pomocą Garretta ACE 250 mojego szwagra, cewka 10" DD. Nie był głęboko, właściwie jakby człowiek był czujny to i bez wykrywacza by znalazł, bo czubek wystawał ponad ziemię na skraju strumyka. Definitywnie wynurzył się niedawno od podmywania, pewnie parę dni i by popłynął.

ODPOWIEDZ