Nasze trofea

Identyfikacja znalezisk
Damian123

Re: Nasze trofea

Post autor: Damian123 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:08

Maestro29 gratuluje znaleziska - bardzo fajna sprawa, no i bodziec do kolejnych poszukiwań mam nadzieję ;)

Ja teraz trochę z innej beczki:D otóż mam małego kuzyna, ok 12 lat (może nie taki mały no ale różnica wieku robi swoje;) ), którego tato niedawno kupił stary dom, bardziej ze względu na działkę aleee okazało się, że pełno w nim staroci i skarbów. Nie tylko zdjęcia z wojny - oryginalne, ale też Młody ostatnio znalazł stary niemiecki bagnet! Jest zanieczyszczony, ale to na pewno mu nie ujmuje. Poproszę go, żeby wysłał mi fotkę i wkleję. Interesuje mnie czy to z 1 czy 2 Wojny.
Jakaś broń też się znalazła, ale to dopiero będę z wujkiem oglądał jak ich odwiedzę.
Co prawda bez pomocy wykrywacza, ale już obiecałem Małemu, że jak przyjadę zabiorę ze sobą sprzęt i razem pobuszujemy na podwórku. Jestem bardzo ciekaw, czy coś uda się znaleźć :D:D:D

Sklepy Prestashop

Awatar użytkownika
Gaja

Post autor: Gaja » środa 31 maja 2017, 13:37

Hej! Zgodnie z obietnicą śpieszę powiadomić o hełmie :D
Otóż okazało się, że rzeczywiście jest to autentyczny model wz.31. Jest nieco podniszczony, wiadomo- długo leżał w ziemi;). Sprawdzałam i jego wartość nie jest jakoś szczególnie powalająca, dlatego też zdecydowaliśmy wspólnie, że najlepiej będzie jak oddamy go do Muzeum Uzbrojenia, które znajduje się na poznańskiej Cytadeli. Szkoda sprzedać, a może jakieś dzieciaki fascynujące się militariami sobie pooglądają. W każdym razie jestem zadowolona z takiego obrotu sprawy i z tego, że mogliśmy natrafić na takie cacko:)

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » środa 31 maja 2017, 15:10

Maestro fajna sprawa, ciekawy okaz do kolekcji;))
Damian, no z tym bagnetem to też się trafiło, chętnie rzucę okiem jak już wstawisz foto. Warto sobie nawet fajnie oprawić i powiesić jak kogoś jarają takie pamiątki powojenne.
Gaja również gratuluję i uważam, że szlachetnie postąpiliście oddając znalezisko do muzeum. Tam się nim dobrze zaopiekują a i pamiątka dla potomnych zostanie:D

Ja z mojej wyprawy do Gniezna niestety nic nie przywiozłem ciekawego, chociaż udało mi się w niedzielą połazić po okolicznych terenach. Cóż, może kolejnym razem się uda, nie zawsze można trafić na coś fajnego :D

adam5

Post autor: adam5 » poniedziałek 05 cze 2017, 22:17

No, no Maestro, niezłe!:D pozazdrościć :)
Gaja - fajnie, że postanowiliście oddać, w sumie po co ma się kurzyć w domu, skoro mogą pooglądać go inni :D
Damian - jak się dowiesz z której wojny to chętnie się dowiem. Swoją drogą bagnety nie trafiają się często :D fajnie, że taki znaleźli tam :)

ODPOWIEDZ