Ciekawostki ze świata poszukiwaczy

Identyfikacja znalezisk
Poszukiwacz32

Re: Ciekawostki ze świata poszukiwaczy

Post autor: Poszukiwacz32 » poniedziałek 12 cze 2017, 19:15

Jak to nikt nie interesowal sie zlotem? Mamy piekna, duza tradycje - Zlotoryja chociazby! ;) Poza tym, pamietajcie, ze za czasow krolewskich wszyscy, nawet prosci chlopi mieli pochowane zlote monety - przeciez nimi sie dawniej placilo. Gdzie dzisiaj wszystkie te monety? W muzeach? Wszystkie? Ile tego lezy pod ziemia i nikt nawet o tym nie wie?

Sklepy Prestashop

Metaltech

Post autor: Metaltech » wtorek 13 cze 2017, 16:48

Wydaje mi się że w polsce w dużej mierze korzystaliśmy z monet srebrnych a pewnie i miedzianych a złoto to pewnie przetapiali, czy to w mennicach na nową walutę czy w kościołach na złote ołtarze. Ja osobiście nigdy złota nie znalazłem, ale też nigdy się na poszukiwaniu złota nie skupiałem

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » wtorek 13 cze 2017, 18:15

Myslisz? Moze masz racje, w sumie zaden ze mnie historyk. Kiedys moja ciotka znalazla w mieszkaniu, ktore kupila zlota monete - dlatego mi sie skojarzylo, ale to bylo mieszkanie poniemieckie. Z drugiej strony widzialem kiedys jakis film o gosciu, ktory gdzies w polsce za pomoca jakichs rur i tlokow filtrowal rzeke ze zlota i tlumaczyl, ze udaje mu sie cos tam znalezc. Sam nie wiem.

ODPOWIEDZ