Czym czyścić znaleziska?

Identyfikacja znalezisk
Metaltech

Re: Czym czyścić znaleziska?

Post autor: Metaltech » niedziela 28 maja 2017, 20:13

Maestro przykro mi nie pamiętam, ale sprawdzę to i dam znać.
A co do łusek to słyszałem jeszcze, że można wyczyścić wełną stalową, ale radziłbym być bardzo ostrożnym.

Sklepy Prestashop

Marcin25

Post autor: Marcin25 » niedziela 28 maja 2017, 21:25

metaltech, jeżeli łuska jest mocno nadgryziona zębem czasu to można jej bardzo zaszkodzić wełną stalową.
Słyszeliście może kiedyś o metodzie ultradźwięków? Podobno rewolucyjna, jeżeli chodzi o czyszczenie drobnicy, nie szkodzi znalezisku, tylko kosztuje swoje...

sebastian

Post autor: sebastian » niedziela 28 maja 2017, 22:21

Słyszałem, że sprawdzają się też takie tabletki, które musują, używane np. do czyszczenia protez zębnych...no ale nie wiem czy to bardziej żart czy prawda...Choć możliwe, że działa podobnie do tej sody oczyszczonej, ona też musuje

Awatar użytkownika
Maestro29

Post autor: Maestro29 » poniedziałek 29 maja 2017, 12:26

Metaltech, będę wdzięczny.
Sebastian, nie wiem czym czyści się protezy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że z monet i militariów najczęściej trzeba ściągnąć rdzę. Wydaje mi się, że specyfik do zębów nie poradzi sobie z takim nalotem.

Marcin25

Post autor: Marcin25 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:04

Tak a propo próbował ktoś kiedyś coś czyścić colą? zastanawiam się czy tych osławionych właściwości coca coli nie możnaby użyć w tym przypadku właśnie zamiennine z jakąś chemią albo kiedy chcesz coś na szybko " w polu" oczyścić

Damian123

Post autor: Damian123 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:12

Marcin25 z tą colą to prawda, nie mam pojęcia dlaczego tak działa, ale widziałem na własne oczy. Kiedyś kumpel nie mógł odkręcić koła, śrubki były nieco zbyt zardzewiałe i ciężko szły. Polał colą, odczekał kilka minut i poszło. Pieniło się jak rana po wodzie utlenionej :D
Jak tak sobie pomyśle co my pijemy... dobrze, że nie jestem fanem coli, a powyższe wcale mnie do niej nie zachęca :D

Marcin25

Post autor: Marcin25 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:28

Hahaha Damian123 teraz to mam zagwozdkę czy to nie zbyt mocny specyfik na moje delikatne skarby ( źle to zabrzmiało) ale będę musiał wypróbować. Tak a propo właściwości zdrowotnych coli to mój kuzyn kompletnie wyjałowił sobie układ pokarmowy z bakterii z pomocą tego specyfiku potem musiał łykać pół roku jakiś amerykański specyfik żeby odbudować sobie florę bakteryjną.

marco44

Post autor: marco44 » wtorek 30 maja 2017, 18:40

Na temat właściwości coca coli krąży wiele historii :) Ale fakt, czyści co poniektóre elementy z rdzy. Nie jestem jednak pewien czy wyczyści jakieś starsze monety, śrubki itd.
można by spróbować soli i cytryny lub ziemniaka posypanego solą :D :D :D :D (wyczytane z tym ziemniakiem, nie wiem czy działa :D )
można by jakiejś metody mechanicznej wypróbować na rdzę...np.kwasu szczawiowego.

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » czwartek 01 cze 2017, 01:31

Marcin nie bój się o swoje "delikatne skarby", koleżanka kiedyś kąpała się w coli - i żyje :lol: Ponoć to bardzo dobrze robi na... cerę :lol:

Tak serio - jeżeli chodzi o colę to ja używam tylko i wyłącznie do czyszczenia ze rdzy i to takiej naprawdę starej, zaschniętej, której i tak niczym innym nie odczyścimy. Przecież alternatywą jest kret - a tym z pewnością nie posypię nadgryzionych zębem czasu skarbów!

Poza colą ja proponuję używać delikatnych chusteczek nasączonych. Jak pupci niemowlaka nie przeszkadzają, to starej monecie pewnie też nie przeszkodzą :)

Awatar użytkownika
Moni

Post autor: Moni » czwartek 01 cze 2017, 08:36

Ja monety przeczyszczałam zawsze pastą do zębów, nie było jakichś większych problemów nigdy z nimi. Tylko najwazniejsze, zeby wszystko robic na sucho jak dacie za duzo wody albo alko to moze byc problem. Ja nie probowalam, zawsze jakoś strach. :roll:

ODPOWIEDZ