Gdy wykrywacz metali bywa śmiercionośny

Identyfikacja znalezisk
Aaron

Gdy wykrywacz metali bywa śmiercionośny

Post autor: Aaron » sobota 03 cze 2017, 14:24

Otóż ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tym, czy wykrywacz metali jako urządzenie emitujące fale magnetyczne jest w stanie np zabić osobę, która ma zastawkę itp???
Często chodzimy przecież po różnych terenach, spotykamy różnych ludzi na swojej drodze. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Sklepy Prestashop

sebastian

Re: Gdy wykrywacz metali bywa śmiercionośny

Post autor: sebastian » sobota 03 cze 2017, 15:01

Hmmm....nigdy o czymś takim nie słyszałem, naprawdę, ciekawy temat. Generalnie wiesz, jeśli np. natrafisz na niewypał i on Ci wybuchnie, to jest to niebezpieczne, no bo może Cię zabić albo np. uszkodzisz sobie część ciała.. co do emisji jakichś szczególnych fal, to nie słyszałem.

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » niedziela 04 cze 2017, 00:15

Miesięcznik "Świat nauki" pisał o tym już w 2009 roku http://www.swiatnauki.pl/8,489.html
Jeżeli dobrze rozumiem założenia - my sobie krzywdy nie zrobimy, ponieważ to my trzymajac wykrywacz kierujemy falę. Jeżeli ktoś jednak ma rozrusznik i zostanie na ten rozrusznik zastosowana fala - może mieć problem. Na jednym lotnisku zmarła od tego kobieta.

Chłopaki, poszukiwania skarbów to świetna zabawa ale jesteśmy dorośli więc powinniśmy być odpowiedzialni... Nawet po kilku piwkach i dla żartu ;)

Damian123

Post autor: Damian123 » niedziela 04 cze 2017, 11:01

Też słyszałem o tej kobiecie, ponoć na własne życzenie, bo nie powiadomiła odpowiednich służb o swojej przypadłości. Mówi się, że Rosja to stan umysłu i ja się z tym zgadzam ( bo o przypadku z tego kraju mówię, nie wiem, czy to miałeś Gerwazy na myśli:) )

Co do wykrywacza to nie wiem tak naprawdę. Co prawda głowicy wykrywacza jest umieszczona cewka, która wytwarza pole magnetyczne. Gdy w jej obrębie znajdzie się metalowy przedmiot, powoduje on zmianę pola magnetycznego i uruchomienie sygnału.
Gdybym był chory na serce, miał zastawki itp, a chciał bawić się wykrywaczami to spytałbym lekarza, szukałbym informacji czy mi można.
Podczas poszukiwań też cewka jest zwrócona ku ziemi, nie mierzymy nią w przestrzeń, więc wątpię aby ktoś był narażony. Chociaż jak mówi kolega powyżej zawsze warto zachować ostrożność.

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » poniedziałek 05 cze 2017, 10:03

Ludziom z rozrusznikiem naprawdę ciężko jest żyć, tak naprawdę na wszystko muszą uważać. O detektorach znalazłem tyko to: " Tu należy zwrócić uwagę na ręczne detektory metalu, które są powszechnie używane przez ochronę nie tylko na lotniskach. Te urządzenia emitują pole elektryczne, które jest skumulowane i może powodować zakłócenia w pracy stymulatora. Należy poprosić o nieużywanie takich urządzeń lub przynajmniej o niezbliżanie ich w okolice klatki piersiowej."

Myślę więc że bez obaw możemy ich używać, jeśli przy potencjalnej chorej osobie skierowany będzie w dół:)

adam5

Post autor: adam5 » poniedziałek 05 cze 2017, 22:24

Gdybym był jakoś chory lub nosił rozrusznik to fakt, zapytałbym się czy mogę poszukiwać metali z nim. Generalnie tak, jak piszecie cewka jest skierowana w dół, no ale czy to nie emituje jakichś fal? Nie mam pojęcia..

marco44

Post autor: marco44 » poniedziałek 05 cze 2017, 23:17

To jest trochę jak ze sportami ekstremalnymi ;) Nie wszystkie mogą wszyscy wykonywać. Chyba lepiej zasięgnąć opinii lekarza. No, choć pełno przypadków, że np niewybuch nagle po odkopaniu wybucha...według mnie trzeba naprawdę uważać, bo mimo wszystko jest to "sport" nieco niebezpieczny ;)

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » środa 07 cze 2017, 00:15

Ja popieram zdanie Włóczykija, nie ma sensu przesadzać. Jeżeli my nie nosimy rozrusznika, a przy okazji nie mamy głupich pomysłów (i nie będziemy np. kierować naszych wykrywaczy po pijaku na naszych znajomych) nic nie powinno się stać :)

Osoby mające rozrusznik lub inne choroby lepiej, żeby zapytały swojego lekarza zanim zaczną bawić się w poszukiwania skarbów :)

lucky

Post autor: lucky » niedziela 11 cze 2017, 13:24

Generalnie myślę, że latanie z detektorem po pijaku czy nie za kimś, kto wiemy albo nawet nie wiemy, że ma rozrusznik, jest chore... :o :shock: :? :?

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » poniedziałek 12 cze 2017, 00:45

Lucky... Już nie udawaj :lol: Każdy czasem wypił sobie podczas poszukiwania browarka lub pięć, to jeszcze nie jest karalne :lol: A jako, że po spożyciu czasem przychodzą człowiekowi do głowy głupie pomysły... :lol:

ODPOWIEDZ