BHP Poszukiwacza

Identyfikacja znalezisk
Awatar użytkownika
Gerwazy

BHP Poszukiwacza

Post autor: Gerwazy » środa 07 cze 2017, 00:27

Panowie i Panie!

Mam propozycję takiej zabawy edukacyjnej!

Chciałbym stworzyć tutaj temat, w którym zbierzemy w jednym miejscu całą naszą wiedzę dotyczącą środków bezpieczeństwa podczas poszukiwania skarbów. Jeżeli nie będzie stanowiło to problemu ja mogę edytować temat dodając w punktach Wasze pomysły.

Tutaj niech będą znajdowały się pomysły w punktach, za to w komentarzach moglibyśmy rozwijać nasze pomysły, tłumaczyć dlaczego. Myślę, że może to być pomocne dla wszystkich nowych, którzy coraz liczniej przychodzą na nasze forum. Co o tym sądzicie? ;)

BHP Poszukiwacza:

1. Zabezpiecz się przed kleszczami!
2. Uważaj, żeby nie kierować wiązki wykrywacza w stronę innych ludzi. Szczególnie posiadających rozruszniki serca.
3. W przypadku znalezienia niewypału, lub czegokolwiek co wzbudza Twoje podejrzenia zabezpiecz teren i wezwij Policję.
4. W lesie żyją zwierzęta! Nie wyrzucaj tam śmieci!
5. Nie rozkopuj zwierzęcych nor.
6. W lesie zachowuj się w miarę cicho.
7. Powiadom bliskich gdzie się wybierasz i kiedy powinieneś wrócić.
8. Do każdej wyprawy dobrze przemyśl zabierany ze sobą sprzęt.
9. Do każdej wyprawy zabierz suchą odzież na zmianę (na wszelki wypadek, szczególnie skarpety)
10.Dobrze byłoby, gdybyś znał przynajmniej podstawowe zasady survivalu - w razie czego.

Ostatnio zmieniony wtorek 13 cze 2017, 00:38 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 7 razy.

Sklepy Prestashop

Poszukiwacz32

Re: BHP Poszukiwacza

Post autor: Poszukiwacz32 » czwartek 08 cze 2017, 12:33

To mogloby byc ciekawe, moze pojawi sie jakis artykul na detektorymetali.pl?

sebastian

Post autor: sebastian » czwartek 08 cze 2017, 23:20

No to na pewno zabezpieczenie siebie przed insektami, kleszczami, użycie sprayów, preferowany ubiór długie rękawy ;) Wiem, że to trywialne, ale jednak teraz trzeba o tym pamiętać prawie jako numer jeden... boreliozy nie idzie się pozbyć łatwo...

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » piątek 09 cze 2017, 09:28

Nie powinno sie kierowac wykrywacza w strone osob z rozrusznikami serca. Gdzies na forum bylo o tym, ze moze sie to dla nich zle skonczyc.

Awatar użytkownika
Wloczykij

Post autor: Wloczykij » sobota 10 cze 2017, 10:32

Myślę, że warto dodać też do listy to, aby zachować szczególne bezpieczeństwo w wypadku natrafienia na jakiś mniej znany dla nas metalowy przedmiot, którego kształt i faktura sugerowałby, że może być to niewypał lub inne niebezpieczne znalezisko dla nas samych i otoczenia.
Ogólnie nie powinniśmy wykopywać niczego co wzbudza nasze podejrzenie i nie mamy co do tego pewności. Lepiej dmuchać na zimne, niż później przez lata żałować.
Najlepiej byłoby też w jakiś sposób zabezpieczyć teren i szybko wezwać odpowiednie służby, nawet zwykła straż miejska czy policja powinna zareagować i przeprowadzić ewentualnie dalsze działania.

marco44

Post autor: marco44 » sobota 10 cze 2017, 10:40

Chronić faunę i florę, ponieważ nie jesteśmy tutaj sami ;) tzn. głównie żeby nie śmiecić, zachowywać się w miarę cicho w lesie i na innych terenach zalesionych bądź łąkach. No i nie niszczyć nor zwierząt tylko po to, by wykopać dół za czymś:)

lucky

Post autor: lucky » niedziela 11 cze 2017, 13:22

Ja bym dodaj - zadbaj o dobry ekwipunek, w sensie, np. porządny plecak, gdzie wszystko dobrze pochowasz potrzebne do szukania (saperki itd.), aby wszystko nie było byle, jak, byle gdzie ;)

Awatar użytkownika
darkside

Post autor: darkside » niedziela 11 cze 2017, 17:37

Hmm...warto też np. powiadomić kogoś z rodziny lub przyjaciół, jeśli wybieramy się samotnie w jakieś miejsce i na dłużej, o tym gdzie mniej więcej będziemy przebywać. Życie lubi płatać niespodzianki. Możemy się potknąć, zrobić sobie krzywdę (np. skręcić lub złamać coś itp.), a złośliwość rzeczy martwej zawsze wtedy się najbardziej uaktywnia (np. brak zasięgu kom. zwłaszcza w lasach) Umówmy się z kimś, że codziennie o stałej porze wyślemy sms że jest ok (będąc w obozowisku, gdzie jest zasięg).

Metaltech

Post autor: Metaltech » poniedziałek 12 cze 2017, 12:29

Ja bym dodał podpunkt 9.
Pamiętaj aby zawsze mieć suche stopy, para albo dwie skarpetek na zmianę to minimum, na prawdę nie polecam odcisków po chodzeniu cały dzien w "tylko lekko wilgotnych" onucach, zawsze kończy się to tragicznie.

Damian123

Post autor: Damian123 » poniedziałek 12 cze 2017, 13:59

Może to się wydać komuś średnio przydatne ale warto znać podstawowe zasady surwiwalu. Mogą nas spotkać różne zdarzenia losowe, od kaprysów pogodowych po spotkanie z dziką zwierzyną włącznie. Warto wiedzieć jak się zachować w danej sytuacji i co można zrobić, żeby ustrzec się przed utratą zdrowia a nawet życia.

ODPOWIEDZ