Początek

Jaki wykrywacz metali wybrać?
Poszukiwacz32

Początek

Post autor: Poszukiwacz32 » poniedziałek 05 cze 2017, 14:05

Czesc!

Widze, ze na forum poza takimi zoltodziobami jak ja sa tez specjalisci. I jednych i drugich pytam - jak zaczac?

Zainteresowalem sie poszukiwaniem skarbow juz jakis czas temu, wiecie Indiana Jones, Franc Zalewski i te klimaty. Nie mam sprzetu, nie znam sie na starociach (poza szabelka po dziadku) ale ciagnie mnie do tego. Chcialbym pochodzic, pokopac, poszukac ale kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. To jak Rodacy pomozecie?

Sklepy Prestashop

IvanS

Re: Początek

Post autor: IvanS » środa 07 cze 2017, 20:39

Witamy na forum:))
Hm...początki bywają różne, ile ludzi tyle startów:D
Ja na początku zanim kupiłem swój własny wykrywacz korzystałem z dobroci kumpla, który chętnie udostępniał mi detektor abym mógł zobaczyć, czy mi się to spodoba. Sam był i nadal jest zapalonym poszukiwaczem, dużo bardziej ogarniętym w temacie niż ja:). Zaraził mnie swoją pasja i postanowiłem, że najpierw zainwestuję w swój własny sprzęt. Zrobiłem to, kiedy już byłem pewny, że będę chciał się w to "bawić":)
A Ty masz w swoim otoczeniu kogoś, kto mógłby z Tobą zrobić jakąś misję w terenie???

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » czwartek 08 cze 2017, 00:07

Moje doświadczenia są podobne do tych Ivana, kiedyś kolega zaproponował, że może wybralibyśmy się z jego znajomymi na jakieś piwko w plenerze. Ja zimnego browarka w tamtym czasie nie odmawiałem, wiec poszedłem. Okazało się, że w ramach dobrze pojętej zabawy jeden z biesiadników miał przy sobie wykrywacz. Szczerze mówiąc na początku uznałem, że takie łażenie po lesie z nieporęcznym, dużym i ważącym jednak kilka kilogramów sprzętem to kretynizm! :lol: Dla zabawy spróbowałem, oczywiście nic z tego nie wyszło, ale chwilę porozmawialiśmy, okazało się, że można dowiedzieć się sporo o historii okolicy. Jakoś tak zaczęła się moja pasja.

Tyle, że kolega nie pytał o nasze początki a chciał poznać jakąś dobrą radę - wiec ja mam dla Ciebie dobrą radę Poszukiwaczu. Na początek nie napalaj się za bardzo! Prawda jest taka (i myślę, że każdy się tu ze mną zgodzi), że na początku zazwyczaj nie znajdujemy nic, lub ostatecznie bardzo, ale to bardzo niewiele. Są oczywiście jakieś koła, stowarzyszenia i inne oficjalnie działające grupy, ale o nich raczej Włóczykij będzie w stanie więcej powiedzieć, ja do takich nigdy nie należałem.

Jeżeli interesuje Cię choć trochę historia Twojej okolicy zacznij czytać, sprawdzać, dowiadywać się i tak jak powiedział Ivan warto, żebyś mógł zacząć z kimś innym, samemu to jednak nie to samo. Gdybym ja miał zaczynać sam to by mi się nie chciało.

Awatar użytkownika
Gaja

Post autor: Gaja » czwartek 08 cze 2017, 11:02

Mnie zaraził tato. Już jako małego brzdąca zabierał mnie na różne swoje wyprawy i pokazywał co i jak. Na początku raczej nie przypominam sobie, żeby mnie to fascynowało tak jak Gerwazego, wiadomo, małe dzieciaki myślą raczej o zabawie a nie poważnym podejściu do tematu. Dopiero z wiekiem przyszło zainteresowanie. Mam to szczęście, że tata ma swój sprzęt,a ten stary po nim odziedziczyłam, więc ominęła mnie kwestia inwestycji. To naprawdę dużo. W związku z tym,że lubię militaria na nich się zawsze najbardziej skupiam:). Ty też musisz zacząć od tego, żeby zacząć szukać, i jeśli coś znajdziesz, sprawi Ci to wielką frajdę to już będziesz wiedział, czy jest to chwilowe czy chcesz iść dalej.
Tak jak pisali koledzy wyżej, zawsze jest lepiej jak jet ten ktoś kto wprowadzi w temat.

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » czwartek 08 cze 2017, 12:28

Wlasnie pytalem znajomych, czy ktos nie ma jakiegos wykrywacza, ale niestety nikt nic. Mysle czy mam sie gdzies zapisac do jakiejs grupy? Czy lepiej, zebym gdzies kupil jakis podstawowy sprzet i sam probowal? W ogole da sie zapisac do jakiejs grupy, ktora dziala oficjalnie i legalnie? Nie chce narobic sobie problemow prawnych w razie czego. No i najwazniejsze czy istnieje (i warto korzystac) z wypozyczalni sprzetu? Ja Wroclaw

sebastian

Post autor: sebastian » czwartek 08 cze 2017, 22:10

Poszukiwacz - spróbuj popatrzeć na forum, sporo tu różnych postów o sprzęcie też, wystawianym nawet :)
A co do początków - ja ogólnie też w jakimś sensie nadal początkujący, choć udało mi się nieci liznąć już tematu :D :D
Mnie zarazili kumple, głównie brat mojej dziewczyny, kiedy do niej przychodził, zgadaliśmy się i wziął mnie na pierwszą wyprawę. Spodobało mi się - wiecie taka "męska wyprawa w nieznane" ;) no i tak zacząłem się tym interesować. Wcześniej i tak zawsze ciekawiła mnie archeologia i wykopaliska... w sumie od tego tematu też się zgadaliśmy :)

lucky

Post autor: lucky » sobota 10 cze 2017, 10:55

Swoją przygodę zacząłem ponad 10 lat temu na wakacjach na mazurach :D :D byłem z kumplami, zaczynaliśmy wtedy studia na agh i wzbudzał się w nas zapał odkrywcy... pojechaliśmy tam głównie właśnie po to, by poszukać czegoś. Nie znaleźliśmy oczywiście nic ciekawego :lol: :lol: jak to żółtodzioby, ale w dwóch z nas zapał pozostał :)

Poszukiwacz32

Post autor: Poszukiwacz32 » niedziela 11 cze 2017, 18:51

Dzieki wszystkim za rady! Faktycznie mozna na forum znalezc naprawde sporo informacji o sprzecie, juz wiem, ze Garrett to dobra firma i ogolnie na start sie oplaca, dowiedzialem sie troche o bezpieczenstwie, czytam na biezaco forum. Widze, ze wiekszosc z Was zaczynala samemu, albo ze znajomymi. Chyba nie warto jednak szukac grupy.

sebastian

Post autor: sebastian » niedziela 11 cze 2017, 20:27

Możesz działać śmiało samemu :) chyba większość tak robi :) Jeśli masz kolegów zainteresowanych tematem to możesz z nimi szukać :) w grupie znajomych zawsze raźniej :)

Awatar użytkownika
Gerwazy

Post autor: Gerwazy » poniedziałek 12 cze 2017, 00:27

Ja myślę, że wszystko zależy tutaj tak naprawdę od tego, czego faktycznie chcemy od naszych poszukiwań?

Jeżeli chcesz dobrej zabawy najlepiej będzie, kiedy wybierzesz się wraz ze swoimi kolegami, trochę pożartujecie, strzelicie sobie browarka, a jak dobrze pójdzie to nawet grilla da radę zrobić. Jeżeli jesteś zainteresowany poważną robotę, to powinieneś robić to sam. Będziesz czytał w internecie, później książkach, zaczniesz sprawdzać cudze mapy, później zapewne zrobisz własne. Jeżeli wciągnie Cię pasja odkrywania wtedy nie ma już czasu na żarty, browarki itp.

ODPOWIEDZ